Mačkopes

Autor: Pavol Nemec | 10.3.2018 o 13:15 | Karma článku: 3,58 | Prečítané:  898x

Prejavy na piatkovom mítingu v Bratislave boli v politickom odkaze veľmi vajatavé. Až tak, že ich vajatavosť museli opravovať samotní účastníci mítingu vlastným skandovaním: "Demisia, demisia a koniec Fica."

Na maledivských rekonštrukčných mačkopsov rokov minulých dnes nie je absolútne žiadna spoločenská objednávka. Len taká selektívne podnikateľská. V zlome marginálna. Kabinetný mačkopes je historická umotávka politických seniorov, ktorá vychádza z postulátu, že najkamaráta vymení vo funkcii najkamoška a generálny tajomník ostane generálny tajomník aj naďalej. Samozrejme s "desivo vážnym" prísľubom zmeny svojej vnútornej, osobnostnej a politickej integrity. Pre človeka, ktorý prijal všetky cirkevné sviatosti včítane VUMLa, je to predsa "brnkačka". A aj je. Aj komunisti v roku 1989 si ešte raz napriek tlakom verejnosti "skúsili" vymenovať jednu svoju vládu podľa svojho vlastného gusta, pokiaľ definitívne nepochopili, že je koniec. Teda koniec aspoň na chvíľu. Kým sa z nich zas nestali ľavičiari, pravičiari, patrioti, globalisti. Inak demokrati a "pronárodne cítiaca" kapitálotvorná vrstva Slovenskej "kapitalistickej" republiky. Ale to už je iná rozprávka. Taká moskvičová. Milujeme Moskviče. Nominujeme ich všade. Sú tak spoľahlivo beztvaré a veľa o nich vieme. Bohužiaľ nielen my. V novembri '89 komunisti tiež pekne upokojovali: "Pokojne pracujte, my to za Vás vyriešime. Teraz už naozaj." Ale my sme im už neverili, rovnako ako dnes. Súčasná spoločenská objednávka je jasná. Treba jej dať politické riešenie pre demokratickú kultúru typické. Také, aby sme sa nemuseli hodnotovo krčiť ako tých "báječných" dvadsať rokov pod psa z minulosti. V ktorých sme sa napriek mementu z ohňom zmareného života dostali do stavu riadenej schizofrénie. Jej dôsledky tu cítime  dodnes. Pred nami sú mesiace klimaticky prívetivé na volebnú katarziu. Spoločenskú aj politickú. Urobme ju.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Saková vysvetľovala Kiskovi kauzy, vymenovať by ju mal vo štvrtok

V Moste-Híd dúfali, že Smer vyberie za ministra vnútra človeka, ktorý nebude polarizovať spoločnosť. Kaliňákova spolupracovníčka im neprekáža.

KOMENTÁRE

Saková zdedila postupy, ako chrániť našich ľudí

Denisa Saková ako ministerka je splneným smeráckym snom.


Už ste čítali?