Pán prezident…

Autor: Pavol Nemec | 8.3.2016 o 23:22 | (upravené 9.3.2016 o 1:33) Karma článku: 7,76 | Prečítané:  1736x

Pán prezident, neumývajte si ruky, to že je politická strana s tak extrémnym politickým programom v parlamente, je aj Vašou vinou!   

Všetky politické strany, ktoré sa dostali do národnej rady v slobodných parlamentných voľbách 2016, sú legitímnym zástupcom svojich voličov. V protokolárnych súvislostiach je nutné tento fakt rešpektovať a s politickými stranami rovnoprávne zaobchádzať. Je to prejav elemetárnej úcty k nim ako ľuďom, aj k ich voličom. Bola to ich slobodná voľba. Je to rešpekt človeka k človeku. Rozdielnosť v politických názoroch, postojoch s tým nemá nič spoločné. Ak sú názorové rozdiely, treba ich pri takomto stretnutí osobne komunikovať. Aj na to slúži Vaša funkcia.  Vaše gesto ostentatívneho neprijatia zástupcu slobodne zvolenej politickej strany v protokolárnej záležitosti považujem za gesto neprípustné a nehodné hlavy štátu. Prvý budú poslednými a posledný prvými. Ste prezidentom republiky, všetkých občanov republiky, aj tých, čo vás volili, aj tých, čo vás nevolili. Na Vašich cestách krajinou sa Vám prejavuje elementárna úcta, ako hlave štátu prináleží. Ako by ste sa Vy osobne cítili, keby vám ju tí občania, ktorí vás nevolili, odmietli prejaviť? Keby Vám ostetatívne odmietli podat ruku na znak pozdravu? Ako by ste sa cítili? Ako človek? Nebrali by ste to ako prejav elementárnej neúcty? Označovali by vás za scientológa, či uverového podvodníka, ako načrtol predseda vlády vo vašich vzájomných volebných konfrontáciach. Keby to tak bolo, prvý by som sa vás zastal. Nerobte druhým ľuďom to, čo nechcete, aby ľudia robili Vám. Ked nechcete, aby ľudia volili politické strany s tak extrémnymi názormi a riešeniami, dajte tým dvestotisíc ľudom prácu, dajte im nádej na lepší život, pre nich, pre ich deti, dajte im pomoc a oni zmenia svoju voľbu sami z vlastného presvedčenia. To je postoj a politika hodná hlavy štátu. Štátu, ktorého sme všetci občania. To je Vaša práca, pán prezident, a nie prázdne  povýšenecké gestá formálnej autority. Keď budete vydeľovať ľudí, ľudia vydelia Vás. Bez pardónu. Pýchu predchádza pád. Kotlebu ignorovali v regionálnom VÚC, máme ho v celoštátnom parlamente. Budeme ho ignorovať v parlamente, nájdeme ho vo vláde. A potom zamáva on nám - do väzenia. Program na to má. Ak sa chceme postavit zlu, to sa dá len dobrom v priamej konfrontáci. A na to treba mať mentálnu výbavu. Určite inú, ako mal pán Maňka alebo akou ste sa prezentovali v danej veci Vy. Keď pred jasným zlom sa utiekáme k formálne morálnym postojom bez odozvy. To je Chamberlain nie Churchill, pán prezident. Kotlebu treba prijat a jasne konfrontovať s názorovou realitou. To je práca prezidenta a celého politického spektra. A koniec začiatku je u voliča u tých dvesto tísíc ľudí kričiacich o pomoc.

 

P.S. 

Ku  Marianovi Kotlebovi ešte stať. 

Média patria do života politika, informácie sú súčasť verejnej politiky. Vydeľovanie médií z prístupu k informáciám je neakceptovateľné. Nechajte média robiť si svoju prácu, to je verejný záujem tohto štátu. Váš program je v mnohých otázkach čistým nezmyslom, pre mňa ste osobne falošným prorokom. Konfrontujte sa s mediámi v plnej miere a neselektujte. 

Jednou z priorít ekonomických vízií pre nové štvrťstoročie pre všetky politické reprezentácie tejto krajiny musí byt snaha zotrieť tak markantné regionálne rozdiely v kvalite života Slovenska. Sú desivé. A sobotňajšia voľba je ich politická vizitka. To by mala byť  odpoveď demokratickej spoločnosti  k bludom, obsiahnutým v extrémistickom politickom programe tejto strany. Nie nepodanie ruky, či návrh na jej zrušenie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Sulík: Ak by Kiska založil stranu, stane sa len ďalším rozbíjačom pravice

Ficova hviezda padá a teraz by sa ešte vedel zachrániť na jedno volebné obdobie, hovorí pre SME predseda SaS RICHARD SULÍK o tom, komu by vyhovovali predčasné voľby.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Kultúrna vojna sa začala, konzervatívci sa pridali k fašistom

Rozpútala sa ďalšia časť kulturkampfu.

TECH

Ako vyzerá reálne zloženie prírody? Krava, ďalšia krava a ešte jedna krava

Od vzniku ľudstva zmizlo 83 percent z cicavcov.


Už ste čítali?