Parlamentné voľby 2016, užite si žiadnu zmenu.

Autor: Pavol Nemec | 1.3.2016 o 19:49 | (upravené 1.3.2016 o 22:25) Karma článku: 2,00 | Prečítané:  463x

Parlamentné voľby 2016. OSTEUROPA vo V4 po voľbách na Slovensku hlási EU - žiadne zmeny. Slovensko ako krajina V4 neprekročí svoj ideový tieň života medzi dvoma svetmi.  

        Parlamentné voľby  2016 sú zo strany finančných skupín za posledných 26 rokov najlepšie organizovanou sofistikovanou mocenskou partiou, v ktorej sa snažia vo volebnom súboji držať si navzájom ruky za chrbtom, ale nevykĺbiť, tak aby si ich mohli po voľbách na znak zmieru opäť podať. Ich mediálne domy striktne rozdelené líniou záujmov očierňujú či chvália presne, jasne, neomylne podľa ideového zadania. Na konci tohto súboja sú reálne zrejme len dve finančno-politické  zoskupenia. Ako  prvé  zoskupenie súčasných smerovkových oligarchov s pôvodne ohrdnutými kmotrami z projektu súkromnej televízie. Nazvime ich politologickým eufemizmom  národno-socialistická alternatíva, aj keď je to vlastne jedno. A druhá možnosť je slezina všetkého  päť percentného, čo sa vyplaví po sčítaní volebných výsledkov nad čiarou ponoru. Povedzme, že zoskupenie  liberálno-konzervatívne, aj keď natiecť tam môže z rozhodnutia voliča všeličo, aj mimo pôvodný raster. Jej tvorcovia sa síce v súčasnosti sami medzi sebou zrejme žartom nazývajú  zlodejíčkovia, grobiani, egocentrici, či geronti, ale to ich iste neodradí pred zázračným účinkom lepidla mocenského tmelu, ak im ho volič naleje na ich inak pomazané hlavy.

             V podstate obe možnosti formy výkonu praktickej politiky neznamenajú žiadnu zásadnú hodnotovú zmenu pre vedenie štátu. Vymenia sa akurát tak menné zoznamy “účastníkov zájazdu” na štátnych úradoch a v jednotlivých zastúpeniach štátnych podnikov. Prebieha to tak, že do porazeného volebného autobusu ľudia nastúpia a z víťazného volebného autobusu vystúpia. Rozsahy výmen sú rôzne, spravidlá sú to stovky ľudí. Výmeny prebiehajú na kľučových postoch okamžite, na tých ostatných postupne. Prerozdelia sa i finančné toky podľa z minulosti známych schém k novým finančníkom z pozadia politiky. Spôsoby kreovania politickej moci  v oboch  v súčasnosti ponúkaných alternatívach nie sú v zásade odlišné. Odlišná je iba sila vplyvu jednotlivých finančných skupín na spravovanie štátu podľa úspešnosti nimi financovaného  politického zoskupenia vo voľbách a intenzity pôsobenia finančníkov v danej politickej strane. 

             Z hľadiska výkonu praktickej politiky je predsa len jednoliatejšia a ideovo konzistenčnejšia národno-socialistická alternatíva, ktorá ma menej osobných animozít, respektíve v rámci zachovania moci ich vie verejne lepšie maskovať. Pôsobí tak aj napriek všetkým svojim prehmatom celkovo uhľadenejším dojmom. Aj keď vo vnútri svojej podstaty je to hlboko statická a nič neriskujúca vládna moc, spoliehajúca sa na dlhodobo udržiavané status quo. Zmeny aplikuje len kozmetické  a  preferuje tichý, technologicky  kultivovaný  režim prečerpávania peňazí smerom k donorom či k sebe samým. 

           V slezine päťpercentných nemožno nevidieť ich vzájomné vydeľovanie a komunikačnú averziu. Ťažko sa skrýva osobná nevysporiadanosť s vlastnými ambíciami a ambíciami ostatných i neznášanlivosť k názorom iných. Na myšlienkovom prúde nenávisti či neznášanlivosti žiadna veľká politická synergia nevzniká ani medzi obyčajnými ľuďmi s “miliónmi na konte”, ani inde medzi občanmi. Nová vlna politickej reprezentácie nepriniesla v kampani nejaký osobitný či prelomový odborný pohľad na výkon reálnej politiky. Prezentovala skôr neodbornosť a nekompetentnosť, česť výnimkám, ale bolo ich málo. Jednoducho nič hodnotného pre triezvych posudzovateľov. V tejto súvislosti musím povedať, že aj hlava “istoty a ochrany” na mňa pôsobila argumentačne unaveným dojmom. Tematickým dôrazom na imaginárnych “izmách” iba zvýraznil svoj obraz osobného vyhorenia po ôsmich rokoch vo vrcholnej politike. Nový konkurenčný technológ moci sa ale neobjavil. I ten, čo sa dvíhal počas priameho prenosu z barovej stoličky v domnienke, že by ako mohol, pôsobil z hľadiska prezentácie svojej predstavy o riadení štátu viac ako infantilným dojmom tak, že ako nemohol. K politickým “večne živým” etnickým či konfesijných múmiám len dodám, že hádam dožijem čas, keď ich tam v takejto forme neuvidím. Súkromnou televíziou reinkarnovaná národná platforma v politike je, myslím, pri možnosti budúcej dvojkoalicie majstrovským dielom vlastníkov inak roky stratovej televízie. A tiež dôkazom, že ak stratová televízia vyprodukuje potenciálneho koaličného partnera chradnúcemu hegemónovi politiky, je možné predpokladať, že sobáš bude zo strany hegemóna k "zombíkovi" veľkorysý. A reinkarnačný tím finančníkov si zahojí z vrecák daňových poplatníkov  všetky svoje finančné a záujmové bôle z minulosti, prítomnosti i budúcnosti. 

           Som toho názoru, že tieto voľby prinesú aj úspech jednej strany protestného voliča. Strany, ktorá nepôjde s nikým do ničoho a pôjde si len to svoje celkom autisticky a nezúčastnene. Aj keď možností je viac, predpokladám, že favoritom tohto procesu je zložka pôvodne odetá v uniforme dnes v župane regionálneho kraja.  Stranu multiotecka beriem skôr ako recesiu, diskvalifikovanú intrigánskym pozadím ľudí z pozadia tohto projektu. Ostatných účastníkov volebného cirkusu 2016 možno považovať za kultúrnu vložku s mierne  psychodialektickým nádychom vlniacu sa na vlne nula celá niečo volebného výsledku. S ambíciou niečo atomizovať, diverzifikovať, či proste len tak sa mimo ambulancie svojho  ošetrujúceho lekára  iracionálne prejaviť.

              Dá sa predpokladať, že vo výsledku parlamentných volieb sa prejaví prevaha národno-socialistickej alternatívy, ktorá zostaví vládu. Skutočným víťazom z pozadia volieb potom bude podnikateľská skupina sústredená okolo spravodajskej televízie. Na jej vysielacom čase sa mediálne vytvoril budúci koaličný partner dvojstranovej vlády. Mocenský sobáš dvoch partnerov v takejto svadbe z rozumu býva mimoriadne veľkorysý nielen k vode, ktorá tečie pri príležitosti takýchto osláv nezadržateľným prúdom. Nemyslím si, že v prípade volebného neúspechu prídu do strát finančné skupiny podporujúce slezinu päťpercentných. Tie naozaj významné finančné skupiny z tábora porazených sa nakoniec parciálne dohodnú v záujmových odvetviach svojho biznisu s novokreovanou vládnou mocou.  A zavládne všeobecný zmier vplyvných na najbližšie štyri roky. Na Slovensku sa nevešia a nestrieľa už roky. Nemáme to radi. Na Slovensku sa iba tak “odrbáva”. Nie že by sme to mali radi, ale nevieme sa toho zbaviť.

         Čo  konkrétne prinesú najbližšie voľby pre bežného občana republiky, sa dá postulovať len v oblasti štátnej či súkromnej lotérie. Pri dobrom type volebných výsledkov v stávkových kanceláriách sa nejaké tie drobné do rodinného rozpočtu dajú získať. Iné hodnotové zmeny v našich peňaženkách či v našich pocitoch nepredpokladám ani pri jednej alternatíve vládnutia. Je to smutné, ale hodnotové zmeny zrejme čakajú na iné vplyvy z radu vis maior, tak ako ich poznáme z dávnejšej minulosti. Pretože  tie vnútropolitické zmeny-nezmeny,  sú už dnes zmáknuté mocensky i mediálne dokonale. Je to tak, ako keby ste chceli v roku 1975 odvolať súdruha Husáka. Súdruha Husáka v roku 1975 neodvolali, ale povýšili. A ani my sme sa súdruha Husáka v nás v roku 2016  nezbavili. Aj preto sme tak ľahko manipulovateľní i v rámci demokratického charakteru spravovania vládnej moci majetným kolektívom dvadsiatich ľudí.

   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Sulík: Ak by Kiska založil stranu, stane sa len ďalším rozbíjačom pravice

Ficova hviezda padá a teraz by sa ešte vedel zachrániť na jedno volebné obdobie, hovorí pre SME predseda SaS RICHARD SULÍK o tom, komu by vyhovovali predčasné voľby.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Kultúrna vojna sa začala, konzervatívci sa pridali k fašistom

Rozpútala sa ďalšia časť kulturkampfu.

TECH

Ako vyzerá reálne zloženie prírody? Krava, ďalšia krava a ešte jedna krava

Od vzniku ľudstva zmizlo 83 percent z cicavcov.


Už ste čítali?