V škole máme vši! Piatok čistíme.

Autor: Pavol Nemec | 19.2.2016 o 1:11 | (upravené 19.2.2016 o 1:30) Karma článku: 4,25 | Prečítané:  968x

     Čas, keď svrbia hlavy, je tu a nielen v školstve. Malý, veľký, neželaný animátor nám labzuje po krajine z hlavy na hlavu a ľudia sa ošívajú.

 

        Malá mrská lúza si medzi korienkami našich vlasov arogantne meliorizuje čierne stavby v koži a život nám to znekľudňuje v každodennom zápase. Zakuklené pokušenie zakvačené na vlase v decentom tričku kariérneho intrigána a v trenírkach bez migračnej ochrany.  Posúva istotu zachovania otravného rodu  do ďalšej perspektívy.

        Čas, keď svrbia hlavy, nepatrí k tým dobám, na ktoré by sme mali byť obzvlášť hrdý. Rozoškriabávajú sa nám kolektívy, ničia sa nám predstavy o spravodlivej a láskavej podstate našej vládnej správy. Ošívame sa do špiku svojej hodnotovej podstaty na školách, úradoch, ministerstvách či v inštitúciach rôznej miestnej štátnej správy. Pokoj nie je ani na úrade vlády či vedľajších záhradách. Škrabanie hlavy sa nám stáva navzájom takou čudesnou zábavou. Ošívanie nás zbližuje i rozdeľuje, ale rozhodne hodnotovo nectí, nikam neposúva, ani nás nerobí atraktívnym pre vonkajší svet. V podstate nás vecne otravuje.  

       Škrabú sa nám  politici v kampani, jasne, čiste, do krvi. Pre  žiadne  vízie, sny, či vznešené predstavy už nie je v ich prejavoch miesto. Žiadna pozitívna správa krajine či svetu. Prezentovaná realita zášte a nenávisti dáva dojem, že v našej volebnej kampani vystupujú len samí obvinení a odsúdení, ktorí cestou do výkonu trestu ešte čo to utrúsia do kamery či mikrofónu. Žijeme dobu, keď sú tresné oznámenia  volebným programom. Negatívna emócia svrbivého stavu štátu dáva svetu jasnú správu. Ostrý necht politiky starostlivo vybrúsený volebnými tímami brázdi do každej hlavy v republike holú ryhu našej vzťahovej reality. A tou je neúcta a žiadny rešpekt medzi ľuďmi. V  nesúhlase žasnem, ale nerezignujem. Kam sme sa to zas raz dostali! 

         Jednorázové hubenie  saponátom v tomto stave úspech nezaručí. Postgraduálom kultivovaný parazit s historickým kreditom dobre vie, že jedno spoločenské pranie vo svojom parazitárnom cykle v pohode  prežije. Treba na to viac praní, v podstate treba  prať neustále. V školstve sa prať začalo. Tak perme. Perme, priatelia, čo to dá, nech sa tá svrbivá lúza z tohto štátu poberá. Perme všetky hlavy do radu, perme všetky hlavy odpredu a dozadu. Perme v piatky, perme v sviatky. Perme vlasy dlhé, perme ježka. Perme doma, perme v práci, perme všade tam, kde sa tej vši páči. Nech si  zas raz premier všimnúť  ráči, demarš svojho občana. 

        Vráťme nemilú prítomnosť do minulosti rozhodnutím v blízkej budúcnosti, nech v krajine skončí svrbivý stav. Svojou účasťou na každej aktivite na podporu požiadaviek učiteľov meníte  symbolické prejavy jednotlivcov na masové prejavy družstiev.  .-)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Sulík: Ak by Kiska založil stranu, stane sa len ďalším rozbíjačom pravice

Ficova hviezda padá a teraz by sa ešte vedel zachrániť na jedno volebné obdobie, hovorí pre SME predseda SaS RICHARD SULÍK o tom, komu by vyhovovali predčasné voľby.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Kultúrna vojna sa začala, konzervatívci sa pridali k fašistom

Rozpútala sa ďalšia časť kulturkampfu.

TECH

Ako vyzerá reálne zloženie prírody? Krava, ďalšia krava a ešte jedna krava

Od vzniku ľudstva zmizlo 83 percent z cicavcov.


Už ste čítali?