Slovenské školstvo volá SOS, koľko z nás príde na pomoc?

Autor: Pavol Nemec | 9.2.2016 o 1:50 | (upravené 9.2.2016 o 1:56) Karma článku: 6,21 | Prečítané:  509x

Vyzývam kandidátov kandidujúcich vo voľbách 2016 do NRSR, aby neriešili to kto z nich je väčším zlodejom, ale aby nám občanom a voličom v rámci svojej volebnej kampane predstavili o.i. svoju predstavu riešenia situácie v školstve.

 

            Je to už dva týždne čo 15 OOO tisíc učiteľov štrajkuje za svoje oprávnené požiadavky. Nebudem tu špekulovať prečo, ich nie je viac, možno v tom má prsty roky utiahnutého vystupovania. Možno existenčný strach o prácu, hlavne v ekonomicky slabších regiónoch. Či sociálna neistota a s tým spojená nemožnosť ostať dlhšie bez finančného prímu. Alebo aj skryté či otvorené zastrašovanie zo strany štatutárov či zodpovedných. 

               Pre mňa osobne je ale ohromne inšpirujúce, že učitelia ktorí štrajkujú, štrajkujú, len na základe názorovej synergie vo forme občianskej iniciatívy na podklade ústavy. Žiadna špekulácia, konšpirácia či manipulácia. Vec je autentická, čistá, bez prívlastkov.

            Po diskusii štrajkujúcich učiteľov s rodičmi vzniká v Spojenej škole Novohradská v Bratislave iniciatíva rodičov podporiť štrajkujúcich učiteľov v ich podľa nás oprávnených požiadavkách. Učiteľov podporíme účasťou nás rodičov na protestných zhromaždeniach a navrhovanou iniciatívou rodičov nedávať svoje deti v najbližších dňoch v piatky do škôl. Naši štrajkujúci učitelia si takúto podporu pre svoj občiansky i učiteľský postoj zaslúžia. Dúfam, že zvážia svoje postoje aj ďalší učitelia a pridajú sa na stranu svojich štrajkujúcich kolegov a k nám rodičom aj ďalší rodičia. 

              Len spolu tak vytvoríme taký spoločenský tlak, že z neho vygenerovaná verejná objednávka sa stane neodolateľne vábivou pre kladné vybavenie akýmkoľvek voleným verejným funkcionárom vo vláde, VÚČ či samospráve, lebo ľudia to chcú. 

            Vyzývam kandidátov do Národnej rady Slovenskej republiky, aby v rámci svojej volebnej kampane neriešili to kto z nich je väčším zlodejom, ale aby prišli s ponukou konkrétneho praktického riešenia verejných objednávok, ako je  školstvo, zdravotníctvo ako je táto krajina ako sme mi. 

                Vyzývam aj súčasných aj budúcich verejných funkcionárov, aby sa stretli s realitou a tá realita je dnes opäť našou ulicou. najbližšie zhromaždenie na podporu oprávnených požiadaviek učiteľov je dňa 10.2.2016 o 17.00 hod na námestí SNP v Bratislave. Dajte mu svoj hlas, nech Gaudeamus igitur zaznie rázne zas. .-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Sulík: Ak by Kiska založil stranu, stane sa len ďalším rozbíjačom pravice

Ficova hviezda padá a teraz by sa ešte vedel zachrániť na jedno volebné obdobie, hovorí pre SME predseda SaS RICHARD SULÍK o tom, komu by vyhovovali predčasné voľby.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Kultúrna vojna sa začala, konzervatívci sa pridali k fašistom

Rozpútala sa ďalšia časť kulturkampfu.

TECH

Ako vyzerá reálne zloženie prírody? Krava, ďalšia krava a ešte jedna krava

Od vzniku ľudstva zmizlo 83 percent z cicavcov.


Už ste čítali?